hida
12 بهمن 1401 - 01:38

خطبه های نماز مبتنی بر دین، سازنده و قابل دفاع باشد

گرگان- ​نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: در نماز جمعه شاید مسئله ای را نقد بکنم اما هیچکس را تاکنون تخریب نکردم زیرا براساس آموزه های دین معتقد هستم خطبه باید مبتنی بر دین و قابل دفاع باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در نشست صمیمی ائمه جمعه اهل سنت استان با ایشان اظهارکرد: چنین نشست‌های صمیمی برادران اسلامی، هم برای خودمان برکاتی دارد و هم مشت محکمی بردهان دشمنان ما است که تلاش برای ایجاد تفرقه و جدایی در کشور را در سر داشته و دارند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: اعتقاد به مسئله وحدت به هیچ جا جز به قرآن کریم ارتباط ندارد این درس را ما از قرآن آموختیم و این کتاب آسمانی به ما آموزش داده که تفرقه و جدایی و دعوا و دشمنی کار شیطان است که خداوند در قرآن می‌فرماید «و اعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا».

وی تصریح کرد: هیچ عاملی جز آموزش‌های قرآن و کلامات وحی الهی در زمینه وحدت را موثر نمی‌دانیم چرا که قران کریم به ما آموخته اختلاف و جدایی کار شیطان است و اتحاد و وحدت امت اسلامی خواسته خداوند است.

امام جمعه گرگان یادآور شد: از روزهای اول انقلاب (یعنی حدود ۴۲ سال قبل) هر زمانی که در جمع برادران عزیز اهل سنت حضور پیدا کردم جز وحدت و همدلی از بزرگان نجیب ترکمن صحرا چیز دیگری را شاهد نبودم و وظیفه می دانم از این بابت از علمای اهل سنت منطقه خودمان که باعث آبروی این استان هم شده‌اند تشکر کنم.

نورمفیدی افزود: هر کجا اگر مشکلی وجود داشته باشد درباره استان گلستان تاکید بزرگان کشور بر این است که حساب گلستان از جاهای دیگر جداست و از این منظر هم خدا را شاکریم.

وی یادآور شد: بنده طی این سال‌ها الهام‌های الهی را در راستای حفظ و تحکیم وحدت مردم استان بارها از خداوند متعال شاهد بوده‌ام.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: مسئولیت اصلی علمای دین این است که مروج و مبلغ دین و دعوت کنندگان الی الله باشند در واقع دعوت مردم به سوی خدا کار اصلی و محوری ما به شمار می‌رود.

نورمفیدی با اشاره به کلام نورانی رسول گرامی اسلام (ص) در راستای مراقبت مومنین از دل‌ها، افزود: ما که وظیفه سنگین دعوت الی الله را داریم باید اول خودمان را اصلاح کنیم و صلاحیت این منصب را کسب کنیم و از خدا بخواهیم خادم دین مردم باشیم و کلام خدا و سنت و سیره پیامبر اکرم (ص) را برای مردم بازگو کنیم.

امام جمعه گرگان تاکید کرد: کار ما همانند انبیای الهی است بنابراین باید معارف دینی را بفهمیم و دل‌هایمان را به نورایمان و معرفت روشن کنیم و خانه دل‌های خودمان را از غیر خدا خالی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به اینکه وقتی پیامبر خدا (ص) در این منصب حساس بوده واز خودش مراقبت می‌کرد، تاکید کرد: برای ما که در حال تعلیم مردم هستیم هم شایسته است از خودمان نگهبانی کنیم و از دل و زبان خودمان مراقبت و حفاظت کنیم.

نورمفیدی با اشاره به اینکه بنده اهل دروغ، غیبت و تهمت به افراد نبوده و نیستم، گفت: در نماز جمعه شاید مسئله‌ای را نقد بکنم اما هیچکس را تا کنون تخریب نکردم چون بر اساس آموزه‌های اسلامی بر این باورم باید طوری در نماز جمعه حرف بزنم که اگر اشکالی مردم به صحبت‌های بنده وارد کردند، جای دفاع وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر نتوانیم در منصب مروج دین و جایگاهی که داریم خوب عمل کنیم قطعاً در فردای قیامت در محضر رسول خدا (ص) بازخواست و شرمنده خواهیم شد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: گرانی‌هایی که این روزها لمس می‌کنیم بسیار برای مردم دشوار و سخت شده است اما اینکه چرا و واقعاً قضیه این گرانی‌های خطرناک از کجاست را به صورت قاطع نمی دانم چون متخصص در زمینه اقتصاد نیستم شاید از درد مردم و فشاری که بر آنها وارد شده، گفته باشم اما در صدد تخریب هیچ دولتی تاکنون نبودم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1011600